RUSSIA - EKATERINA II (1762-1796) 5 Kopeki 1788 EM, Ekaterinburg. Kr. C59.3 Cu • In slab PCGS AU58 SPL
RUSSIA - ALEXANDER I (1801-1825) 2 Kopeki 1810 St. Petersburg. Kr. C118.6 Cu g 13,64 • Ossidazione al rovescio SPL
RUSSIA - NIKOLAJ I (1825-1855) 5 Kopeki 1852 St. petersburg. Kr. C163 Ag g 1,02 SPL÷FDC
RUSSIA SIBERIA EKATERINA II (1762-1796) 10 Kopeki 1777 KM, Suzun. Kr. C6 Cu g 65,83 BB
SARAWAK - CHARLES J. BROOKE, RAJAH (1868-1917) 10 Cents 1910 H, Heaton. Kr. 9 Ag g 2,69 SPL
SARAWAK - CHARLES J. BROOKE, RAJAH (1868-1917) Cent 1884. Kr. 6 Cu g 9,51 SPL+
SIERRA LEONE - Cent 1791. Kr. 1 Cu • In slab PCGS MS65 BN FDC
SIERRA LEONE - Penny 1791. Kr. 2.2 Cu g 16,85 q.FDC
SPAIN - FERNANDO VII (1808-1833) 8 Maravedis 1828, Segovia. Kr. 486.1 Cu g 9,13 SPL
SPAIN - FERNANDO VII (1808-1833) 8 Maravedis 1831, Segovia. Kr. 486.1 Cu g 11,84 SPL
SPAIN - ISABELLA II (1833-1868) 10 Reales 1852, Madrid. Kr. 595.3 Ag g 12,93 SPL
SPAIN - ISABELLA II (1833-1868) 20 Reales 1852, Madrid. Kr. 593.3 Ag g 25,87 • Bella patina BB÷SPL
SPAIN - ISABELLA II (1833-1868) 20 Reales 1854. Kr. 593.2 Ag g 25,92 BB/q.SPL
SPAIN - ISABELLA II (1833-1868) 20 Reales 1855, Madrid. Kr. 593.2 Ag g 25,87 BB/SPL
SPAIN - ISABELLA II (1833-1868) 20 Reales 1859, Madrid. Kr. 609.2 Ag g 25,86 SPL
SPAIN - ISABELLA II (1833-1868) 20 Reales 1864, Madrid. Kr. 609.2 Ag g 26,00 • Leggeri hairlines da pulitura SPL
SPAIN - ISABELLA II (1833-1868) 4 Escudos 1867. Kr. 631.1 Au g 3,35 SPL
SPAIN - ISABELLA II (1833-1868) 4 Maravedis 1847 JA. Kr. 530.2 Cu g 5,20 SPL/FDC
SPAIN - ISABELLA II (1833-1868) 40 Centimos 1865. Kr. 628.2 Ag g 5,24 SPL
SPAIN - ISABELLA II (1833-1868) 40 Reales 1863, Kr. 616.1 Au g 3,37 BB
SPAIN - GOBIERNO PROVISIONAL (1868-1870) 10 Centimos 1870 OM. Kr. 663 Cu g 9,83 BB÷SPL
SPAIN - GOBIERNO PROVISIONAL (1868-1870) 10 Centimos 1870 OM. Kr. 663 Cu g 9,93 SPL
SPAIN - AMADEO I (1870-1873) 5 Pesetas 1871 (71) Kr. 666 Ag g 24,92 SPL
SPAIN - CARLOS VII, Pretendiente (1872-1876) 10 Centimos 1875, Bruselas (Bruxelles) Kr. 670 Cu g 9,90 SPL
SPAIN - CARLOS VII, Pretendiente (1872-1876) 5 Centimos 1875, Bruselas (Bruxelles) Kr. 669 Cu g 5,04 SPL
SPAIN - ALFONSO XII (1874-1886) 10 Centimos 1877 OM. Kr. 675 Cu g 9,99 SPL÷FDC
SPAIN - ALFONSO XII (1874-1886) 10 Centimos 1879 OM. Kr. 675 Cu g 10,24 SPL
SPAIN - ALFONSO XII (1874-1886) 10 Centimos 1879 OM. Kr. 675 Cu g 9,90 SPL+
SPAIN - ALFONSO XII (1874-1886) 5 Pesetas 1875 (75) Kr. 671 Ag g 24,91 SPL
25 04 2018 17:30 CEST
25 04 2018 17:30 CEST
Viale Montegrappa 3, Pavia, 27100, Italia
Pec numismaticavaresi@arubapec.it
Powered by bid-KIT®